Je novoroční polibek zárukou štěstí?

Vánoce jsou časem spousty tradic a zvyklostí. Někdo je dodržuje, někdo pomíjí. Házení bačkorou, lodičky z ořechů, nebo lití olova. Olovo volovo, pomyslí si zapřísáhlý odpůrce těchto českých nápadů. Po předání dárků, maratonů návštěv a spoustě spořádaného cukroví, přichází Silvestr.

Poslední den v roce!

Bujaré oslavy konce roku představují plné stoly dobrot, všelijakých barevných drinků a loučení s rokem současným. Zábava je v plném proudu a půlnoc se nezadržitelně blíží. Všichni vylezou ven, aby přivítali Nový rok. K tomuto momentu se váže tradice novoročního polibku. Pokud jste šťastně zadaní, tuto patálii nemusíte vůbec řešit. Není přece nic romantičtějšího, než si o půlnoci polibkem utvrdit dalších krásných 12 měsíců vztahu.

Co když jsem ale singl?

Anglický a německý folklór se domnívá, že první osoba se kterou se na Nový rok setkáte předurčuje s čím budete souznit  po celý rok. Dokonce je prý známá i pověra, že kdo není o půlnoci políben, je odsouzen k celoroční samotě. My však takový pesimisté nejsme.
Tato tradice nám totiž připadá nejlepší asi jen tehdy, kdy se díváme na Deník Bridget Jonesové a novoroční polibek jí dá právě opět dohromady s Markem Darcym. Pokud jste to tedy letos prošvihli, nezoufejte. Nebylo by nic horšího, než kdybyste ze zoufalosti chytli prvního kolemjdoucího, ze kterého by byl cítit pach česnekových jednohubek a černého Kozla!

(Visited 1 times, 1 visits today)