ROLLS-ROYCE WRAITH: Dvoudveřová aristokracie

Rolls-Royce Wraith je kupé odvozené od staršího, čtyřdveřového sourozence Ghost.

Kdo by si myslel, že to bude nějaký prcek, kterému vzali dvoje dveře, protože se tam prostě už nevešly je na velkém omylu. Wraith není žádný „drobeček“, vždyť na délku5,3 metru a je to také pěkný macek, váží 2 360 kilogramů. Samozřejmě v porovnání se sourozenci ze stáje Rolls Royce je to méně, ale oproti autům, které běžné potkáváme na silnicích je to o více než dvě třetiny více.

rolls-royce-wraith

Rolls-Royce zůstává i s modelem Wraith věrný tradicím a tak v interiéru nenajdete žádné napodobeniny, imitace a podobně. Za požadovanou částku by to byl výsměch.

Do interiéru se posádka dostane tradičně, protisměrně otevíranými dveřmi, které ovšem nejsou nijak lehké, ale nic se nebojte, při jejich zavírání se nenadřete. Dokonce nebudete ani muset se nedůstojně natahovat pro madlo, stačí zmáčknout tlačítko a dveře se sami s důstojným ducnutím zabouchnou. Velice efektní a komfortní, ale žádná novinka.

rolls-royce-wraith

Do zavazadelníku, který je klimatizovaný, o objemu až 470 litrů naložíte, tedy pardon, Váš komorník naloží, celou Vaší bagáž na víkendový pobyt v jedné z Vašich mnoha nemovitostí.

Pokud chcete vidět z Vašeho Wraithu na hvězdnou oblohu, ale nechcete „řezat“ do střechy kvůli montáži střešního okna nebo je zrovna den, můžete si svou vlastní hvězdnou oblohu nad hlavou rozzářit kdykoliv chcete. Na přání se dodává kůže na stropě obohacena o 1 200 světelných vláken.

Pod kapotou vozu nalezneme dvanáctiválcový zážehový motor o výkonu 465 kW (632 k) a točivém momentu 800 N.m. Zrychlení z 0 na 100 km/h je úctyhodných 4,6 sekundy. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

Wraith není žádným závodníkem, přestože se jedná o kupé, tradice velí jasné, komfort a ticho je základem úspěchu a od modelů značky Rolls-Royce se to tak nějak očekává.
Takže na palubě Wraithu si můžete se spolujezdci šeptat i při jízdě po německé dálnici.

A dostáváme se k bodu, na který již všichni netrpělivě čekáte a to je cena.

Základní cena Rolls-Royce Wraith je 7 milionů korun a nějaké „drobné“, tato cena však pro žádný prodaný vůz nebude konečná, jelikož existuje nekonečné množství způsobů individualizace a přáním se u Rolls-Royce meze nekladou. Chcete mít na čalounění sedadel svůj erb nebo iniciály? U Rolls-Royce žádný problém.

Vážení čtenáři, závěrem bych Vám chtěl poděkovat za pozornost věnovanou čtení mnou napsaného článku. Pokud se Vám článek líbí, určitě nezapomeňte dát like, případně přidat komentář, článek sdílet a potvrdit odběr pravidelných příspěvků.

TR

(Visited 1 times, 1 visits today)