Miss European Tourism 2014: Další korunka v kapse! Exkluzivní rozhovor s modelkou Lenkou Josefiovou

Česká kráska Lenka Josefiová sbírá v poslední době korunky krásy a šerpy jako na bežícím páse. Jak jsme nedávno informovali, Lenka reprezentovala naši republiku na mezinárodní soutěži krásy Miss European Tourism 2014 v Rumunsku. Lenka si odnesla korunku jako jedna z vítězek, dostala se do TOP 10 a vyhrála titul za Nejlepší národní kostým z celkových více než 40 soutěžících. Je to snad poprvé, co Češka na světové soutěži Miss získala tento titul. My jsme se s Lenkou sešli při jejím pobytu v České republice, kam se po soutěži v Rumunsku na pár týdnů vydala hlavně z pracovních důvodů – stala se totiž tváří nové značky šperků Eva’s Crystals a nafotila v našem hlavním městě kampaň. S Lenkou Vám přinášíme krátký rozhovor.

Lenko, vítejte zpět v České republice. Žijete nyní v Dubaji, nechybí Vám domov? Jak se Vám tu po dlouhé době líbí? Co bylo důvodem Vaší návštěvy?

Děkuji. Jsem moc ráda, ze jsem po delší době zpět, musím se přiznat, ze na mě trochu dolehla nostalgie. Moc se mi tu líbí, a proto jsem si svůj pobyt zde prodloužila. Hlavním důvodem příletu byla návštěva rodiny a všech mých přátel, ale také jsem zde měla několik pracovních povinností, rozhovorů a nafotila jsem zde kampaň na šperky.

Na nedávné soutěži Miss European Tourism 2014 jste úspěšně reprezentovala naší republiku a přivezla si další titul. Jaky máte pocit ze soutěže? Co se Vám tam nejvíce líbilo?

Byla to moc hezká soutēž. V Rumunsku jsem byla již potřetí, minulý rok jsem tam na pobřeží Černého moře fotila kampaň pro značku Vero Milano Fashion, kterou jsem tváří a předváděla na přehlídce pro stejnou značku v průběhu Fashion TV Summer Festival v Mamaia. Byla jsem ráda, že jsem měla možnost se do Rumunska znovu vrátit. Tentokrát jsem díky soutěži měla možnost procestovat několik měst – hlavní město Bukurešť, dále Brašov a horské město Bušteni. Všude byl pro nás připraven pestrý program, od oficiálních návštěv parlamentu a spousty různých památek až po focení, ale zbyl čas i na zábavu. Z památek se mi nejvíce líbil Castlelul Peleš, který je známý jako nejkrásnější hrad v Rumunsku. Zajímavý byl také hrad hraběte Dráculy. Moc příjemná byla závěrečná Barbecue party v horách den po finálovém večeru, kde vítězky také měly možnost se svézt vrtulníkem. To byl krásny zážitek, za který moc děkuji organizaci soutěže. Skvělá byla i horská dráha uprostřed hor, kde jsme samy ovládali rychlost. Musím říci, že díky soutěži jsem opravdu poznala Rumunsko v tom nejlepším světle a doporučuji lidem návštěvu, opravdu to za to stojí. Líbila se mi také party spojená s Talentovou show, kde jsem zpívala song ve 3 jazycích – češtině, angličtině a rumunštině, a moc mě potěšilo, že i rumunské reprezentantky na soutěži mou rumunštinu a výslovnost ocenily.

Jaky titul jste vyhrála a jak jste ho oslavila?

Dostala jsem se do TOP 10, byla jsem jednou z vítězek a vyhrála titul za Nejlepší národní kostým. Kostým jsem si navrhla sama s pomocí ruské návrhářky Olesii Selikhové, které bych tímto chtěla poděkovat. Jsem ráda, ze její zkušenost s návrhy kostýmů pro různé taneční show spojená s mými nápady a kreativitou byla oceněna. Kostýmy České republiky na světových soutěžích krásy jsou většinou tradiční kroj. Rozhodla jsem se to risknout, pojmout svůj kostým poněkud netradičně, nechala jsem vyrobit speciální pokrývku hlavy plnou bílé krajky, třpytivých šperků a květin – vše v barvách české vlajky. Poslední dobou jsem kvůli soutěžím strávila hodně času navrhováním kostýmů s pomocí známých návrhářů, a tak jsem ráda, že můj čas a práce spojená s navrhováním byla oceněna a tohoto titulu si vážím. Po příletu do Prahy jsem měla menší oslavu s kamarádkami a mým manažerem v jednom příjemném baru v centru Prahy.

Je někdo, kdo Vám s přípravami na soutěž pomohl či komu byste chtěla poděkovat?

Ano, rozhodně. Největší poděkování patří návrhářce Alině Matei a její značce Vero Milano Fashion, které jsem tváří a která mi propůjčila večerní šaty na finále, plavky na focení a i šaty na všechny ostatní akce během soutěže a která mě také spolu se svými asistentkami přijela podpořit na finále. Spolupracuji s ní již něco přes rok a její věci jsou prostě dokonalé. Dále bych chtěla poděkovat mé národní ředitelce Ivaně Sojkové z Jay agentury za podporu. Za Dubaj patří velké díky Champs Elysees Aesthetics center, kteří mi již na 2. soutěž poskytly úžasné treatmenty na obličej i tělo. Dále pak Eva’s Crystals & Shadras jewellery, firem, kterých jsem tváří a které mi poskytly šperky na soutěž. V neposlední radě pak celé organizaci Miss European Tourism, hlavně organizátorům Paul Catwalk & Larissa Boriceanu.

Stala jste se tváří další značky. Kolika značek či firem již jste tváří? Jak vznikla Vaše spolupráce s českými krystaly Preciosa z Jablonce nad Nisou?

Ano, stala jsem se tváří nové značky Eva’s Crystals. Této spolupráce si velmi vážím a věřím, že značka bude úspěšná. Majitelkou firmy je Petra Forethill, která má bohaté zkušenosti se spoluprací s českými krystaly Preciosa, a taktéž se věnovala modelingu. S Petrou jsme se poznaly v Dubaji a po založení její značky mě oslovila s nabídkou, abych se stal její tváří. Společně jsme v Praze nafotily novou kampaň, jejímž účelem bylo spojit krásu českých šperku s krásou našeho hlavního města Prahy. Fotily jsme například na Karlově mostě, u Rudolfina či na Pražském hradě. Fotografkou byla moje dlouholetá kamarádka Lucie Kryštofová.

Co se týče ostatních značek a firem, jak již bylo zmíněno, jsem tváří Italské značky Vero Milano Fashion, dále pak Egyptské značky Bella Donna, v minulosti jsem byla tváří například německé firmy Alcan, Reckého piva Mythos Beer, španělského vlasového salonu Luis & Tachi, anglických značek šperků Vamp London & Germés jewellery, dubajského nehtového salonu TIps & Toes. Dále pak několika českých firem: firmy Sazka, internetového casina Sazka, Peugeot Vgroup, zlatnictví Moon, klubu Misch Masch, veletrhu Motocykl 2011, a stále jsem tváří Pražského populárního pivního baru v Dlouhé ulici Prague Beer Museum.

Páni, to je velké množství firem… Co dalšího Vás v nejbližší době čeká?

Za nēkolik dní odlétám reprezentovat naši republiku na další celosvětové soutěži: World Next Top Model 2014 do hlavního města Libanonu Bejrutu. Je to velká modelingová soutěž, která je covered známým TV kanálem MTV Lebanon a spousty dalšími médii. V Bejrutu strávím skoro celý měsíc. Moc se těším.

Lenko, děkujeme za rozhovor pro BIGMIX.cz a přejeme hodně štěstí v soutěži v Bejrutu! A samozřejmě hodně dalších kariérních úspěchů do budoucnosti!

Focení vítězek Miss European Tourism 2014. Foto od: Fräulein Lux, Lenčiny šaty od: Vero Milano Fashion.
02 winners Miss European Tourism 2014 photo shoot!

Lenka je mnohými přirovnávána k panence Barbie. Selfie foto z cesty na oficiální návštěvu Parlamentu v Bukurešti.
01 barbie Miss European Tourism

Lenka při vyhlášení výsledků. Přijímá šerpu a korunku od Národní ředitelky (Itálie). Foto od: LSZ Photography.
03 receiving award Best National Costume MET 2014

Lenka ve svém národním kostýmu při finále Miss European Tourism 2014, který byl oceněn porotou jako Nejlepší národní kostým. Kostým navržený Lenkou ve spolupráci s návrhářkou: Olesia Selikhová. Foto od: LSZ Photography.
04b National costume show Miss European Tourism 2014

Z focení kampaně na šperky Eva’s Crystals z pražského Karlova mostu.
05 Princess Lenka bridge 2883

Lenka po vyhlášení výsledků Miss European Tourism 2014 se svou korunkou a šerpou. Její večerní šaty od Vero Milano Fashion. Foto od: LSZ Photography.
06 Best national costume award TOP 10!

Česko & Slovensko slaví úspěch v soutěži. Lenka s Martinou se na soutěži skamarádily a obě získaly titul. Foto od: LSZ Photography.
07 Czech & Slovakia winners MET 2014

Focení bikin Miss European Tourism 2014. Lenčiny bikiny od Vero Milano Fashion. Foto od: Dan Puiu.
08 Bikini photo shoot MET 2014 gold

Další focení v plavkách v průběhu Miss European Tourism 2014. Lenčiny bikiny od Vero Milano Fashion. Foto od: Fräulein Lux.
09 bikini photoshoot MET 2014 red

S květinami od starosty města Bušteni. Miss Sicílie, Miss České republiky Lenka, Miss Litva & Miss Itálie. Foto od: LSZ Photograhy.
10 with flowers

Miss České republiky Lenka Josefiová společně s Miss Slovenska Martinou Štětiárovou posílají pusy při společném focení vítězek Miss European Tourism 2014. Foto od: LSZ Photography.
11 winners kisses MET 2014!

Focení národních kostýmů Miss European Tourism 2014. Lenčin kostým se stal nejúspěšnějším na soutěži. Foto od: Fräulein Lux.
12 National costume photo shoot MET 2014!

Lenka s pilotem po výletu helikoptérou, který byl připraven jako překvapení pro vítězky Miss European Tourism 2014. Lenčiny šaty od Vero Milano Fashion.
13 Helicopter ride with a pilot

1. den Miss European Tourism 2014. Rozdávání šerp jednotlivých států. Foto od: Dan Puiu.
14 Czech republic representing 1.day

Na soutěži byl připraven pro soutěžící pestrý program. Zbyl i čas na zábavu. Následující fotka vznikla při párty u bazénu v Laguna Pool club. Foto od: Dan Puiu.
15 Jumping MET 2014!

(Visited 1 times, 1 visits today)