Zůstat nezadaný nebo jít do vztahu?

“Netahej mě do svýho příšernýho života v singlu!“ řekla mi nedávno kamarádka na našem každoměsíčním, čajovém, podvečerním dýchánku.

Společnost dělíme do jednotlivých sociálních vrstev, do skupin, z nichž každá uznává jiné náboženství, nebo na voliče pravice či naopak levice. Máme tu však další dvě, velice podstatné dělení  a to jsou SINGLE a VE VZTAHU. Členové těchto dvou zcela rozdílných “mančaftů“ spolu zápasí již od pradávna. To, co je pro jedny obrovským darem, by pro druhé znamenalo pohromu. Není zde ale žádný soudce, který by rozhodl, kdo je lepší. Oboje má svá pro a proti.

Status forever alone.

Když jste sami, jste pánem svého času. Můžete jít kamkoliv, s kýmkoliv, kdykoliv, dělat cokoliv a nemusíte se někomu zpovídat proč a vše složitě vysvětlovat. Svoboda nade vše, říkají single lidé. Né vždy máte ovšem výbornou náladu a tak nabitý program, aby na vás nepřišla nějaká ta chvilková chmura.

Není všechno zlato co se třpytí.

Oproti tomu zadaným se někdy zasteskne po té spoustě volného času, který na sebe měli a hledají místnost, kam by se zavřeli a byli jen sami se sebou.

Nezbývá, než si užít svou volnost ještě po škole a pak přirozeně přejít do statusu zadaný. Hlavním krokem ke spokojenosti je totiž ujasnění si toho, co doopravdy chcete.

(Visited 1 times, 1 visits today)