Nissan GT-R: Japonský trhač asfaltu chce být nejrychlejším vozem na světě.

Nissan GT-R je jedním z nejrychlejších supersportů schopný konkurovat tomu nejlepšímu od Porsche či Ferrari. Pokud je Vaší prioritou rychlost a vzrušení, potřebujete mít přesně 2 845 000 Kč,- vyčleněných na zábavu (cena pro Track Edition se sníženou hmotností).

Japonský krasavec má dobrý poměr ceny a výkonu, protože zrychlit z 0 na 100 km/hod dokáže s pomocí 480 koňských sil za úctyhodné 3,5 sekundy. A takové extrémní zrychlení v dané cenové kategorii nenabízí mnoho aut.

Nissan GT-R nejrychlejším vozem na zemi?

Objevily se spekulace, že Nissan zamýšlí dostat GT-R z klidu na rychlost 100 km/h v čase okolo dvou sekund (verze GT-R Nismo, 580 koní) a stát se tak nejrychlejším autem na světě. Dostat se před Veyron Super Sport nebo Ariel Atom V8 nebude lehkým úkolem. Výkonem po okraj našlapaná verze se objeví v druhé polovině 2014 a cena je odhadováno přes 3,2 milionu Kč,-

Nissan

Trhač asfaltu s přísným výrazem

Nissan GT-R působí velmi sportovně a přísně. Jeho maximální rychlost je 310 km/hod, ovšem při takovém testování spolyká podle dostupných recenzí na internetu klidně i 40-50 litrů benzínu. A to je dost oproti udávané kombinované spotřebě 11,8 l/100 km. V porovnání s Porsche 911 Turbo S má poněkud horší aerodynamické vlastnosti, ale to zde nehraje klíčovou roli. Nissan GT-R je zkrátka trhač asfaltu a nám se líbí!

(Visited 1 times, 1 visits today)