Pohled do budoucnosti s brýlemi Google Glass!

Svět na nose

S futuristickými brýlemi Google Glass budete mít celý svět na dlani… tedy na nose, abychom byli přesní. Moderní chytré brýle zvládnou telefonovat, fotit, natáčet videa, odesílat zprávy, chatovat, vyhledávat přes Google nebo používat navigaci. Pozor jen na pracovní pohovory!
)
 

Velký obraz a hlasové ovládání

Virtuální obraz se jeví jako od oka vzdálený, srovnatelný s 60cm HD TV při sledování ze vzdálenosti 3 metrů. K ovládání slouží kromě hlasu i senzorová plocha na boku. Brýle mají nastavitelné nosníky a odolné nožky, které sednou na každou hlavu aniž by ji zatížily.
[singlepic id=“57″ w=715 h=400 float=“left“]

Základní specifikace

Displej: projekční hranol
Fotoaparát: 5 MP, 720p videa
Procesor: OMAP 4430 CPU, dvoujádrový
Paměť: 1 GB RAM, 12 GB pro data
Baterie: 570 mAh s výdrží 1 den při běžném používání
Konektivita: Wi-Fi (802.11b/g), bluetooth
Hmotnost: 50 gramů
Cena: přibližně 12 000 Kč,-

Psychická porucha? Ne, Google Glass!

Pokud uvidíte někoho, jak se škrábe s vážným výrazem u ucha nebo si povídá sám se sebou, trpí buď psychickou poruchou nebo má na hlavě Google Glass.

Chcete je?

Na pultech by se měly Google Glass objevit ve druhém kvartálu roku 2014 (USA), do Evropy se ale dostanou o pár let později. Nyní je v oběhu testovací verze Explorer, která byla nabídnuta pouze pár tisícům vyvoleným (vývojáři, IT experti, lidé napojeni na Google atp). V České republice je už také vlastní pár lidí. v BIGMIXu bychom měli zájem o jejich podrobnější recenzi a možnost „osahání“, snad se někdo ozve a brýle nám sám zapůjčí – minimálně na pracovní pohovor s naší budoucí redaktorkou!

(Visited 1 times, 1 visits today)